Informace o teamu SKWAT
17:22 02.11.2008
...
...
...
...
...
HISTORIE SKWAT


... Aneb jak to všechno začalo ...


Všechno to začalo asi tím, když před mnoha lety (1999) dostal Skom první kvér od Jarina repliche orologi italia z Bene (který teď mimochodem působí v 1. airsoftové prodejně v Praze). Byla to Beretta - manuál, ale na vzklíčení airsoftové duše to stačilo!


Na střední Skom začal udolávat Simira (Skoka). Když Skok & Skom šli na vysokou a puntatore laser měli více volna a sem tam i nějaké money, začali podnikat cesty do bývalého VVP častěji. Zprvu se k nim přidávali dva kluci z okolí Mimoně (Feddy a Wrbitch).


Při hře jsme používali jen manuálky. Primární zbraně tvořily "hočiminské" brokovnice (kvalita nic moc, ale byly výkonné), se kterými jsme bez obav hráli i v zimě, ve sněhu a mrazu..:-) Jako záložní zbraně jsme měli krátké manuály od TM.


V průběhu roku 2004 se k nám přidali další nadšenci jako Army, Acme, Wenóš, Eli, RDK...


Začaly se vylepšovat zbraně a také byly tržně i cenově dostupnější. Takže se zbrojilo a strojilo.rolex falsi V módě byl hodně bundeswere a woodland..:-) Mezi zbraněmi se objevily první elektriky (Acme) a plynovky.


V roce 2006 jsme si začali říkat SKWAT - Skunk Killers With Airsoft Toys.


Během roku 2007 jsme se začali lehce profesionalizovat a snažili se dát věcem řád.


...


Začátkem roku 2008 se Simir postaral o založení webu s názvem SKWAT.cz a celý team se tak dostal se na další level. Začalo se také více a více zbrojit a dolaďovat naše ortodoxní OLIVE GREEN kamufláž... Počet SKWATRS se ustálil na čtrnácti.


Postupem času a také díky internetu jsme navázali několik dobrých kontaktů s ostatními nadšenci airsoftu. První větší akce, které se SKWAT účastnil, byla akce IRAQ (pořádaná dnešním S.A.U. Děčín). Po této akci se Skomovi zrodil v hlavě plán, že by mohl své zážitky „zhmotnit“ a vymyslel Skom´s experiences (Aneb Skomovi zážitky ze softu) a tak začal psát a psát...


Abychom se odlišili od ostatních airsofťáků, potřebovali jsme nějaký originální symbol na nášivky.... Tak Acme dostal nápad a vytvořil logo, které se po pár úpravách a postupem času stalo naší modlou...:-) Logo se poté dostalo na nášivky, trička, vizitky atd...


Na jaře roku 2008 proběhla v Ralsku mega-akce s názvem "Operace Pfadfinder" www.hellenbags.com . SKWATRS díky Dangeritě se této akce mohli také zůčastnit a až na této akci jsme poznali pravý význam pojmu MIL-SIM (military simulation). Opravdu se chvílemi člověk cítil jako ve válce, organizátoři to měli vymakané do posledního detailu...


V létě se Skom díky Anareusu (1. airsoftové prodejně) dostal i do časopisu Zbraně a náboje, čímž vyzdvihl celý tým opravdu vysoko... Dále jsme se díky Anareusu mohli zůčastnit také akce Protector (mazec...:-), za což děkujeme.


V létě byl také naplánován Airsoftový turnaj by SKWAT, ale bohužel jsme se setkali se značným nezájmem týmů o tuto věc, takže se turnaj odložil na neurčito. Chuť nám spravil podzimní Big Combat neboli sypačka s velkým S, největší airsoftová akce na světě!!! Ale bohužel bez zápisu v Guinessově knize..:-( Po této akci se začali objevovat kritické a někdy i zcela neslušné hlášky na SKWAT a v chvílemi to v knize hostů vypadalo jak na sprostém bitevním poli..:-D


Na přelomu podzim – zima 2008 jsme se rozhodli sezónu uzavřít naší vlastní akcí pod názvem VÁLKA GANGŮ... Podle pozdějších ohlasů zúčastněných byla bezesporu vydařená!!! Sice z původních 120 lidí dorazilo jen cca 70, ale kdo mohl čekat že ráno v den akce napadne 15 cm sněhu...:-) Nicméně akce proběhla a díky Dangeritě byla i profi zdokumentována (fotky zde). Touto dobou padl také rekord v návštěvnosti webu a SKWAT.cz se dostal mezi první dvacítku nejnavštěvovanějších airsoftových webů v ČR (dle toplistu).


Na konci roku jsme se jednoznačně rozhodli, že chceme jít ještě o level výš než ostatní AS teamy a začali jsme připravovat PŮJČOVNU airsoftových zbraní.


Nyní nás čeká rok 2009 ve znamení ortodoxní OLIVE GREEN kamufláže, nových kvérů, mnoho bitevních nálad a šíření airsoftu mezi ostatní people díky SKWAT PŮJČOVNĚ airsoftových zbraní...:-)
V současnosti má team 13 stálých členů: